18.septembrī atklāta “Hilton Garden Inn Riga Old Town” – pirmā “Hilton” zīmola viesnīca Rīgā

20.09.2019

18.septembrī atklāta “Hilton Garden Inn Riga Old Town” – pirmā “Hilton” zīmola viesnīca Rīgā

Viesnīcas “Hilton Garden Inn Riga Old Town” atklāšana notika Grēcinieku ielā 25, Rīgā, un tajā piedalījās “Apex Alliance Hotel Management” vadītājs Gerhards Erasmus un viesnīcas “Hilton Garden Inn Riga Old Town” vadītājs Lauris Gedrovičs.

Projekta investīciju apmērs patlaban ir 13,5 miljoni eiro. Savukārt līdz pilnīgam projekta noslēgumam plānots piedāvāt viesnīcu ar 175 istabām, bet kopējās investīcijas projektā veidos 23 miljonus eiro. Projekta vadību īsteno “Apex Alliance Grecinieku”.

Projekta būvniecības ierosinātājs ir SIA “Apex Alliance Grecinieku”, projekta autors – arhitekts Andris Kronbergs, SIA “Arhis Arhitekti”. Būvprojektu īstenoja būvniecības uzņēmums SIA “RERE Būve”.

“Būvējot pirmo Hilton zīmola viesnīcu Latvijā, apzinājāmies, ka līdztekus ēkas galvenajam uzdevumam – sniegt viesiem augstākās kvalitātes ērtības un servisu, ēka vienlaikus veidos mūsdienu Vecrīgas vaibstus. Esam strādājuši vienotā komandā ar pasūtītāju, projekta autoriem, visiem sadarbības partneriem, lai pilnā apmērā realizētu paaugstinātās drošības un kvalitātes prasības,” atzinību par paveikto pauž RERE Grupa vadītājs Guntis Āboltiņš-Āboliņš.

Ēkas būvdarbi tika uzsākti 2017. gada februārī, un ēka nodota ekspluatācijā 2019. gada septembrī. To izpildē ievērotas Hilton definētās un vienotās augstās kvalitātes un drošības prasības, kas ietver paaugstinātu skaņas izolāciju, četru veidu ugunsdrošības sistēmu izbūvi un citas. Papildus standarta procedūrai par ēkas nodošanu ekspluatācijā, Hilton centrālā biroja pārstāvji klātienē veica visu prasību izpildes pārbaudi un pieņemšanu.

Jaunai viesnīcai Rīgā, Grēcinieku ielā 25 ir septiņi virszemes stāvi un viens – pazemes stāvs. Kopumā būvdarbi veikti 5117 kvadrātmetru platībā. Viesnīcā pieejami 100 numuriņi. Pirmajā stāvā izvietotas publiskās funkcijas – reģistratūra, konferenču centrs, restorāns, komerctelpas, kā arī viesnīcas administrācijas telpas un palīgtelpas. Ēkas centrālajā daļā izvietots ātrijs ar stiklotu jumtu.

Ēkas 2. – 6. stāvā atrodas viesnīcas numuriņi un viena apkalpes telpa katrā stāvā. Divi numuriņi katrā stāvā izvietoti ēkas iekšienē, ar stiklojumu uz ātriju, pārējie numuriņi ir vērsti ar logiem uz Grēcinieku un Svaru ielām. 5. un 6. stāvā Svaru ielas pusē numuriņi izvietojas mansardā ar jumta izbūvēm. Ēkas 7. stāvs veidots kā tehniskie bēniņi, kurā atrodas ventilācijas un dzesēšanas iekārtas.

Pazemes stāvā iekārtota sporta zāle, palīgtelpas restorāna un viesnīcas vajadzībām un pazemes stāvvieta 13 automašīnām, no kurām viena paredzēta personām ar kustību traucējumiem un auto pacēlājs.

Jaunajā ēkā īpaša uzmanība pievērsta vides pieejamībai, lai cilvēki ar redzes, dzirdes, kustību traucējumiem varētu orientēties un netraucēti izmantot visas viesnīcas koplietošanas telpas. Viesnīcā ir pieejami numuriņi cilvēkiem ar kustību traucējumiem, paredzot lielāku platību un speciālu aprīkojumu ar drošības sistēmām.

Būvdarbu veikšana vēsturiskajā pilsētas teritorijā, pašā pilsētas centrā bija samērā liels izaicinājums no loģistikas viedokļa, jo īpaši rūpīgi bija jāplāno izejmateriālu un konstrukciju piegāde, ņemot vērā blīvo apkārtējo apbūvi un ierobežoto vietu. Līdz ar to materiālu piegādi varēja veikt tikai tad, ja bija iespēja uzreiz nodrošināt to montāžu.

“Modernie risinājumi ļauj viesiem pilnībā izbaudīt modernu būvniecību vēsturiskā apbūves telpā,” pieredzē dalās Guntis Āboltiņš-Āboliņš.

 

Avots: Apollo.lv, Reregrupa.lv

Publicitātes foto

Atgriezties